Francja + Hiszpania
 
 
 
PIELGRZYMKA DO FATIMY    15 dni autokar
 

Ars – La Salette – Avignon – Lourdes – Covadonga – Santiago de Compostela

– Fatima – Toledo – Madryt – Saragossa – Montserrat – Madonna Coronata

 
 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1:
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Bezpośredni przejazd przez Czechy i Niemcy.

DZIEŃ 2: PARAY-LE-MONIAL – ARS
Przyjazd do PARAY-LE-MONIAL – miejscowości, w której siostrze Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673 - 1675 czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego. Dalszy przejazd do Ars. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 3: ARS – LA SALETTE
Śniadanie. Zwiedzanie ARS– miejsce urodzenia Świętego Jana Mari Vianney. Msza Św. Zwiedzanie miejsc związanych z patronem proboszczów. Wspólna modlitwa za wszystkich proboszczów, czas wolny. Dalszy przejazd do  LA SALETTE – miejsce objawień Matki Bożej Płaczącej, obiadokolacja i nocleg w La Salette. Wieczorem udział w modlitwie różańcowej i w procesji światła.

DZIEŃ 4: LA SALETE – LOURDES
Msza Św. w La Salette. Śniadanie, przejazd do AVIGNON – przepiękne średniowieczne miasto, miejsce „niewoli papieży”, most Pont St-Benéze, Katedra, Pałac Papieży. Dalszy przejazd do LOURDES. Obiadokolacja. Wieczorem wspólne wyjście do Sanktuarium. Nocleg.
 
DZIEŃ 5: LOURDES
Śniadanie, Msza Św., pobyt w Sanktuarium – Grota Objawień, Bazylika Matki Bożej, szlak Św. Bernadety, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja, wieczorem udział w procesji światła. Nocleg.

DZIEŃ 6: LOURDES – LAYOLA
Śniadanie, Msza Św. Przejazd do Hiszpanii, po drodze wizyta w domu rodzinnym Ignacego Layoli. Zwiedzanie domu – twierdzy. Modlitwa we wspaniałym barokowym kościele poświęconym Św. Ignacemu.
W miarę możliwości krótki pobyt nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: COVADONGA –  SANTIAGO DE COMPOSTELLA

Śniadanie, Msza Św. w jednym z najważniejszych Sanktuariów Maryjnych w Hiszpanii – COVADONGA. Przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA – Bazylika Św. Jakuba Apostoła, nawiedzenie krypty z relikwiami Świętego Jakuba. Dalszy przejazd do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: FATIMA
Śniadanie, całodzienny pobyt w Sanktuarium w FATIMIE. Msza Św. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami – Droga Krzyżowa, Cova da Iria, Ajustel, wizyta w domach gdzie mieszkali pastuszkowie – Łucja, Hiacynta i Franciszek.  Obiadokolacja, wieczorem udział w modlitwie różańcowej i procesji światła.

DZIEŃ 9: FATIMA – TOLEDO
Msza Św. Śniadanie. Przejazd do TOLEDO – jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii, zwiedzanie: Stare Miasto, Katedra, Plazza Mayor. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Madrytu.

DZIEŃ 10: MADRYT – SARAGOSSA
Śniadanie. Przejazd do MADRYTU. Zwiedzanie stolicy Hiszpanii: Plaza Mayor, Puerta del Sol, Plac Hiszpański, Plac Oriente, Pałac Królewski, Katedra. Przejazd do SARAGOSSY, nawiedzenie Bazyliki Santa Maria del Pilar, Msza Św. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicach Saragossy.

DZIEŃ 11: MONTSERRAT – BARCELONA
Śniadanie. Wyjazd na MONTSERRAT , zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny, Msza Św. Przejazd do BARCELONY, zwiedzanie miasta: kościół Sagrada Familia, Kolumna Kolumba, Katedra Św. Eulali, ulica Las Ramblas. Przejazd na odpoczynek, nocleg i obiadokolację na wybrzeżu Costa Brava.

DZIEŃ 12: BARCELONA – MONACO
Śniadanie, przejazd przez Lazurowe Wybrzeże. Msza Św. Zwiedzanie MONACO, pałac książęcy, Katedra, słynne kasyno w Monte Carlo. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 13: JEZIORA GARDA
Śniadanie, przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice JEZIORA GARDA. Po drodze wizyta w niezwykle urokliwym SIRMIONE i pobyt nad największym włoskim jeziorem – Garda. Msza Św. w Sanktuarium Madonna della Peschiera. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 14: MADONNA DELLA CORONATA
Śniadanie, Msza Św. w przepięknym Sanktuarium MADONNA DELLA CORONATA – umiejscowionym na stokach góry Monte Baldo. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

DZIEŃ 15:
Przyjazd do Polski w godzinach porannych.
 
 

CENA:    od 3.490 zł

 


Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem turystycznym wysokiej klasy, wyposażonym min. w: WC, DVD, cafebar, klimatyzację, rozsuwane fotele
 • Zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),
 • Wyżywienie: 12 śniadań wzmocnionych, 12 obiadokolacji,
 • Opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
 • Ubezpieczenie: KL, NNW + bagaż
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu, przewodników lokalnych (około 40 Euro)
 • obowiązkowa opłata na TFG (10 zł/os., Dz.U. z 2016 poz. 1900)
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3,5% ceny)
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (240 Eur)
 • wydatków osobistych
 

UWAGA! Program jest ramowy i może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot/przewodnik miejscowy.

 

 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
e-mail: biuro@kormoran.net.pl
Olesno, ul. Jaronia 3/1
tel. 34 350 53 30