Pielgrzymka do Medugorje z wypoczynkiem nad Adriatykiem
 
 
 
PIELGRZYMKA DO MEDUGORJE

 
 
PLITVICKIE JEZIORA – MEDUGORJE  – TROGIR – SPLIT – DUBROWNIK
 
           

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych, bezpośredni przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

DZIEŃ 2: PARK NARODOWY PLITWICKIE JEZIORA
W godzinach porannych przyjazd do PARKU NARODOWEGO PLITWICKIE JEZIORA.
Jest to Park Narodowy porośnięty lasem bukowo-jodłowo-klonowo-świerkowym, w którym znajduje się 16 turkusowych, kaskadowo położonych jezior, na długości 7 km i połączonych ze sobą 92 wodospadami. Obszar Parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i chroniony jest przez UNESCO. Rejs statkiem po największym jeziorze. Msza Św. Po południu przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: TROGIR – SPLIT
Po śniadaniu przejazd do Trogiru – zwiedzanie: starówka m. in. Ratusz z XIV i XV w., katedra Św. Wawrzyńca, Msza Św. Przejazd do Splitu – zwiedzanie trzeciego, co do wielkości miasta Chorwacji: stare miasto, antyczny pałac cesarza Dioklecjana, ratusz miejski z XV w., malowniczy port. Przejazd wspaniałą widokową trasą wzdłuż wybrzeża Adriatyku do Medugorje, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4-6
Wypoczynek nad Adriatykiem. Śniadania i obiadokolacje.

DZIEŃ 7: MEDUGORJE

Po śniadaniu całodzienny pobyt w słynącym z objawień Sanktuarium Maryjnym w MEDUGORJE. Panuje tam wyjątkowa, niepowtarzalna atmosfera, którą w pewnym stopniu oddają słowa Matki Bożej: „Gdybyś wiedział, jak bardzo Cię kocham - płakałbyś z radości”. W programie pobytu: Sanktuarium Maryjne, rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na górze objawień Podbrdo, Msza Św. Wieczorem udział w modlitwie różańcowej odmawianej przez chrześcijan z różnych stron świata - kontemplacja obecności Maryi. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: DUBROWNIK

Po śniadaniu przejazd do Dubrownika, zwanego "perłą Adriatyku", Msza Św. w kościele Św. Błażeja - patrona miasta. Zwiedzanie: Brama Pile, Klasztor Franciszkanów, katedra, mury miejskie, Pałac Rektorów, spacer ulicą Stradun, czas wolny. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: MARIJA BISTRICA – LUDBREG
Śniadanie, przejazd do Sanktuarium Marija Bistrica, nazywanym chorwacką Częstochową, w którym znajduje się cudami słynąca figura Matki Boskiej Bystrzyckiej, Msza Św. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Następnie przejazd do miasteczka Ludbreg – miejsce cudu Eucharystycznego. Historia tego miejsca opowiada o pewnym kapłanie, jego imię dziś nie jest już znane, który odprawiając Msze Św. w kaplicy Krzyża Świętego, zwątpił w przemienienie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Wątpiąc, na własne oczy zobaczył w kielichu prawdziwą ludzką krew. Kapłan bardzo się przestraszył i przy pomocy murarza ukrył relikwie Najświętszej Krwi Chrystusowej. Umierając na łożu śmierci odkrył tajemnicę o cudzie i zdradził miejsce ukrycia relikwii. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 10:
Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

 
Cena : od 1.750 zł
 
 
 


 Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem turystycznym wysokiej klasy, wyposażonym min. w: WC, DVD, cafebar, klimatyzację, rozsuwane fotele
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
 • Opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
 • Ubezpieczenie: KL, NNW + bagaż
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 
 
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu, przewodników lokalnych (około 50 Euro)
 • obowiązkowa opłata na TFG (10 zł/os., Dz.U. z 2016 poz. 1900)
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3,5% ceny)
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (80 Eur)
 • wydatków osobistych
 
UWAGA!
Program jest ramowy i może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot/przewodnik miejscowy.
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
e-mail: biuro@kormoran.net.pl
Olesno, ul. Jaronia 3/1
tel. 34 350 53 30