Pielgrzymka na Litwę
 
 
 

PIELGRZYMKA DO MB OSTROBRAMSKIEJ

 Litwa + Sanktuaria Polski Północnej

GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA – WILNO – TROKI – KOWNO – SOKÓŁKA

 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1: GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA
Zbiórka we wczesnych godzinach poranno-nocnych, przejazd do GIETRZWAŁDU. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego, które istnieje tu od
XVI w. Kult związany jest z Matką Boską i obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, który przedstawia Madonnę Piastunkę z dziecięciem. Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej. Objawienia gietrzwałdzkie trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były: trzynastoletnia Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę. Dalszy przejazd do Sanktuarium w ŚWIĘTEJ LIPCE. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych sanktuariów Maryjnych na Warmii i Mazurach. Sanktuarium to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych budowli późnego baroku w Polsce. Udział w koncercie organowym – największe organy ruchome w Europie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: KOWNO – TROKI
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do KOWNA. Msza Św. Zwiedzanie Katedry, miejsc związanych z Adamem Mickiewiczem, Starówki oraz Placu Ratuszowego. Spacer nad Niemnem. Dalszy przejazd do TROK - położonego nad jeziorem miasteczka pełnego intrygujących drewnianych domów, zamków, ruin. Na wyspie jeziora Trochim znajduje się wspaniały Zamek Wielkich Książąt Litewskich. We wnętrzu 30 – metrowej warowni można podziwiać zgromadzone eksponaty o dużej wartości historycznej. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

DZIEŃ 3: WILNO
Śniadanie. Msza Św. Zwiedzanie WILNA: Zaułek Literacki z domem, w którym mieszkał  Adam Mickiewicz, Wzgórze Trzech Krzyży, Zamek Górny na wzgórzu Gedymina, katedra z grobami królewskimi, Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Anny, Cmentarz na Rossie z grobem matki marszałka Piłsudskiego, w którym znajduje się jego serce, groby legionistów. Kolacja w hotelu połączona z „Wieczorkiem Litewskim” przy wileńskiej kapeli. Nocleg.

DZIEŃ 4: WILNO
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Litwy: Stare Miasto, Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej (Msza Św.), były Klasztor Bazylianów, gdzie rozgrywa się trzecia część Dziadów Adama Mickiewicza. Zespół Uniwersytecki (A. Mickiewicz, J. Słowacki, J. Kraszewski, J. Domejko, Cz. Miłosz). Kościół Św. Teresy, Sobór Św. Ducha, Ratusz, Filharmonia Narodowa. Wyjazd w drogę powrotną. Obiadokolacja i nocleg w Polsce.


DZIEŃ 5: WIGRY SOKÓŁKA
Śniadanie. Przejazd do pokamedulskiego kompleksu klasztornego – nazywanego „perłą Suwalszczyzny” – klasztor w Wigrach. Zwiedzanie klasztoru, eremów oraz miejsc, któreodwiedził również Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999r. Następnie przejazd do Sokółki – miejsce cudu eucharystycznego. Msza Św. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.


CENA:    od 990 zł  

        
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem turystycznym wysokiej klasy, wyposażonym min. w: WC, DVD, cafebar, klimatyzację, rozsuwane fotele
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach **/***, (pokoje 2, 3-osobowe, z łazienkami)
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
 • Opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłata na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 
Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejscowych (ok. 40 EUR),
 • obowiązkowa opłata na TFG (10 zł/os., Dz.U. z 2016 poz. 1900)
 • napoi do kolacji, dodatkowych posiłków, napiwków
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3,5% ceny)
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (80 Eur)
 • wydatków osobistych
 
 

UWAGA! Program jest ramowy i może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot/przewodnik miejscowy.

 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
e-mail: biuro@kormoran.net.pl
Olesno, ul. Jaronia 3/1
tel. 34 350 53 30