Szlakiem Świętego Pawła po Grecji
 
 
 
PIELGRZYMKA DO GRECJI I WŁOCH

Śladami Św. Pawła – z wizytą u Ojca Pio

 

Grecja: Filippia – Saloniki – Meteory – Delfy – Ateny – Mykeny – Epidauros – Korynt 

Włochy: San Giovanni Rotondo – Loreto – Lanciano – Wenecja

 
 
RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. Obiadokolacja. Nocleg tranzytowy w Serbii.

DZIEŃ 2: FILIPPIA – KAVALIA
Śniadanie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do FILIPPI - zwiedzanie ruin rzymskiego miasta, skąd  Św. Paweł rozpoczął swą działalność misyjną w Europie. Msza Św. w symbolicznym miejscu chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia. KAVALIA - dawne Neapolis, miasto portowe, w którym Św. Paweł postawił swoje pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: SALONIKI – KALAMBAKA
Śniadanie. SALONIKI zwiedzanie najpiękniejszych zabytków miasta: Biała Wieża, Świątynia Mądrości Bożej, Rotunda, Łuk Galeriusza, kościół Agia Sofia. Msza Św. Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4: KALAMBAKA – DELFY
Śniadanie. Zwiedzanie słynnych METEORÓW - kompleksu bizantyjskich klasztorów z XIV w. wybudowanych na skalnych szczytach. Zwiedzanie wnętrza Wielkiego Meteora (lub innego, wybranego klasztoru), podziwianie panoramy Kotliny Tesalskiej ze szczytów ostańców skalnych. Wizyta w wytwórni ikon. Przejazd do Delf. Po drodze krótki postój pod Termopilami – miejsce słynnej bitwy Spartan z Persami, pomnik Leonidasa. Wieczorem Msza Św., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: DELFY – ATENY
Śniadanie, zwiedzanie Świątyni Apollina w DELFACH, najsławniejszej wyroczni świata helleńskiego. Wizyta w klasztorze błogosławionego Łukasza ze Stiri, który jest jednym z trzech najlepiej zachowanych w Grecji. Msza Św. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: ATENY
Śniadanie. Wyjazd do ATEN. Zwiedzanie stolicy i kolebki kultury greckiej, m.in.: Akropol i Areopag - miejsca, gdzie nauczał Św. Paweł, Stadion Olimpijski, Parlament i zmiana warty. Msza Św. Spacer po starówce ateńskiej i dzielnicy Plaka – starej, zabytkowej XIX-wiecznej części Aten. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: PELOPONEZ
Śniadanie. Przejazd przez KANAŁ KORYNCKI - zwiedzanie starożytnego Koryntu - wielkiego miasta portowego, w którym Św. Paweł prowadził swoje dzieło ewangelizacji. Msza Św. Zwiedzanie najciekawszych obiektów greckiej Agrolidy: MYKENY - wspaniała Brama Lwów i legendarny grobowiec Agamemnona. NAVPLION - pierwsza stolica niepodległej Grecji, gdzie znajduje się przepięknie położona Twierdza Wenecka. EPIDAUROS - wspaniały teatr o naturalnej akustyce. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8: PATRA

Ś
niadanie. Msza Św. Wypoczynek na plaży. Po południu przejazd do PATRY, zaokrętowanie na prom do Włoch - rejs nocny. Kolacja na promie.

DZIEŃ 9: SAN GIOVANNI ROTONDO
Wczesne śniadanie na promie. Przypłynięcie w godzinach porannych do portu we Włoszech. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO - nawiedzenie Sanktuarium i Grobu Św. Ojca Pio. Msza Św. oraz udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10: SAN GIOVANNI ROTONDO LANCIANO – MANOPELLO – LORETO
Śniadanie. Przejazd do LANCIANO - nawiedzenie miejsca Cudu Eucharystycznego. MANOPELLO - sanktuarium, gdzie znajduje się "chusta ze Świętym Obliczem", na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Chusta jest utkana z bisioru - morskiego jedwabiu, najcenniejszego materiału starożytności. LORETO nawiedzenie
Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej, które powstało w miejscu, gdzie według legendy, został przeniesiony przez anioły dom Matki Boskiej z Nazaretu do gaju laurowego, czyli Loreto. Msza Św. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rimini.

DZIEŃ 11: RIMINI
Śniadanie. Msza Św. Możliwość całodziennego wypoczynku nad morzem lub przejazd do WENECJI – spacer uliczkami Wenecji: Plac św. Marka i Bazylika św. Marka, która jest jedną z najwspanialszych budowli w Europie będącą połączeniem stylów Wschodu i Zachodu. Wzorowana na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu została wybudowana na dawnym sanktuarium grobowym św. Marka, które w IX w. strawił ogień, Most Rialto. Przejazd tramwajem wodnym po Canale Grande. Msza Św. Wyjazd w drogę powrotną do Polski

DZIEŃ 12:

Przyjazd do kraju w godzinach porannych
 
Cena: od 2.590 zł

 
 
Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem wysokiej klasy, wyposażonym min. w: WC, DVD, cafebar,
 •  klimatyzację, rozsuwane siedzenia.
 • Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, (pokoje 2, 3-osobowe, z łazienkami)
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji, (1 śniadanie i 1 kolacja na promie)
 • Przeprawa promowa  (kajuty 4-osobowe z łazienką)
 • Opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
 • Ubezpieczenie: NNW, KL, bagaż
 
 
Cena nie zawiera:
 
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejscowych (ok. 120 EUR),
 • obowiązkowa opłata na TFG (10 zł/os., Dz.U. z 2016 poz. 1900)
 • napoi do kolacji, dodatkowych posiłków, napiwków
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3,5% ceny)
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (180 Eur)
 • wydatków osobistych
 

UWAGA! Program jest ramowy i może ulec zmianie. Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot/przewodnik miejscowy.

 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
e-mail: biuro@kormoran.net.pl
Olesno, ul. Jaronia 3/1
tel. 34 350 53 30